szakképesítés megnevezése

8 osztály

1 év iskolai tanműhely,
2 év külső gyakorlati hely

Ha különös érdeklődést tanúsítasz az autók, motorok és gépjárművek iránt, akkor jelentkezz a KÖZLEKEDÉS-TECHNIKA SZAKMACSOPORTBA!

A képzés sajátossága, hogy a 9-12. évfolyamokon elméleti és gyakorlati szakmacsoportos alapozó oktatás folyik.

Ezek keretében megismerkedhetsz a vállalkozási, valamint járműszerelési és üzemeltetési ismeretekkel. Korszerű eszközökkel felszerelt szaktantermekben a számítástechnika és az idegen nyelv (német és angol) oktatás is a képzés része.

A 12. évfolyam végén sikeres érettségi vizsga után:

• felsőoktatási intézményben tanulhatsz tovább
  • SZAKMÁT tanulhatsz a 13-14. évfolyamon:

· autószerelő

· autóelektronikai műszerész

és TECHNIKUSI OKLEVELET szerezhetsz a 15. évfolyamon autótechnikus szakon.

A szakképző évfolyamokon (13-14-15) speciális gépjármű műszaki ismeretek és vállalkozást elősegítő elméleti, gyakorlati modulokat:

- közúti járműszerelést

- gépjárműjavítást

- gépjármű karbantartást

- autóbontást

- környezetvédelmi felülvizsgálatot

- autótechnikusi feladatokat

- vállalkozási feladatokat tanulhatsz.

A moduloktatás lényege: ha egy szakmában egyfajta modulból levizsgáztál, akkor a második szakképesítés megszerzése során abból a modulból nem kell vizsgáznod.

Gyere! Tekintsd meg a legkorszerűbb számítógépes diagnosztikai berendezésekkel felszerelt iskolai tanműhelyünket, ahol majd gyakorlati képzésed történik.

A közlekedési szakmákban – mint iskolánkban a többi szakmában is – az oktatás jó színvonalú.

Ezt bizonyítják az utóbbi időben országos tanulmányi versenyen elért eredményeink.

Ungvári Krisztián

Autószerelő